يکشنبه, 29 فروردين 1400

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

  • ساعت : ۱۴:۱۱:۱۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ 
كسب رتبه برتر الف توسط نشریه علمی رستنی‌ها (دو فصل‌نامه رسمی موسسه تحقیقات گیاه‌پزشكی كشور)

به گزارش روابط عمومي مؤسسه، دو فصلنامه علمی رستنی‌ها (سیستماتیک و تنوع زیستی قارچ‌ها و گیاهان) طی ارزیابی سالیانه مجلات علمی تابعه وزارت علوم مربوط به سال ۹۸ موفق به کسب رتبه برتر الف گرديد. ضمن تبريك اين موفقيت به مدیر مسئول، سردبیر و تمامی دست اندرکاران اين فصل‌نامه، آرزوي توفيق روزافزون براي ايشان در كليه مراحل علمي را دارد.

دو فصل‌نامه علمی رستنی‌ها، یکی از نشریات رسمی مؤسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی کشور است، که انتشار آن طی مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال 1379 آغاز گردیده و درجه علمی آن طی مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر شده است، براساس ارزیابی سال 1398 مندرج در پرتال نشریات علمی وزارت علوم، موفق به کسب رتبه علمی «الف» گردید.

این نشریه، مقالات تحقیقی-راهبردی، گزارش‌ها و مقالات کوتاه علمی و تک‌نگاره‌ها (منوگرافهای) تهیه شده در زمینه‌های سیستماتیک و تنوع زیستی قارچ‌ها و گیاهان (با مفهوم وسیع) را با رعایت کامل راهنمای تهیه و تنظیم نوشتار به طور رایگان منتشر می‌نماید.

شایان ذکر است، نشریه علمی  رستنی‌ها از سوی هیات داوران ستاد بیست و ششمین دوره هفته کتاب سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در آذر ماه 1397 به عنوان «مجله شایسته تقدیر» برگزیده شد. این نشریه همچنین در ارزیابی مجله‌های علمی ایران در رشته گیاه‌پزشکی در همان سال توسط فرهنگستان علوم (گروه علوم کشاورزی) در رتبه «خوب» قرار گرفت.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها