پنج‌شنبه, 10 اسفند 1402

موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور

  • ساعت : ۱۱:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۹/۱۵ 
در راستای برگزاری دوره مجازی توانمندسازی كشاورزی شهری و سبك زندگی ویژه بانوان جامعه كشاورزی برگزار شد:
كارگاه آموزشی با موضوع:"راهكارهای مناسب خانگی و صنعتی جهت كاهش باقیمانده سموم در محصولات كشاورزی پس از تولید و پیش از مصرف"

به گزارش روابط عمومی موسسه، کارگاه آموزشی با موضوع:"راهکارهای مناسب خانگی و صنعتی جهت کاهش باقیمانده سموم در محصولات کشاورزی پس از تولید و پیش از مصرف" توسط وحیده مهدوی رئیس بخش تحقیقات آفت‌کش‌ها موسسه تحقیقات گیاه‌پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس با حضور کارشناسان و بهره‌برداران حوزه کشاورزی در سطح ملی برگزار گردید.

رئیس بخش تحقیقات آفت‌کش‌ها به وجود روش‌هاي مختلف کنترل آفات در دنیا اشاره کرد و گفت:  از جمله‌ی این روش‌ها استفاده از اصول به­زراعي، ارقام مقاوم به آفات، گياهان تراريخته، کنترل فيزيكي، بيولوژيك و غیره همچنان استفاده از آفت­کش­ها  به­ صورت گسترده می‌باشد.

ایشان افزودند: علیرغم نقش مهم آفت­كش‌ها در افزايش توليد محصولات كشاورزي و در نتيجه امنيت غذایی، استفاده بي­رويه و نادرست از آن‌ها منجر به مشکلات زیست محیطی و بهداشتی فراوانی می­شود که از مهمترین آن‌ها وجود بقایای آفت‌کش‌ها در محصولات کشاورزی و مواد غذایی می‌باشد. بر این اساس لازم است در کاربرد آفت­کش­ها دقت زیادی شود، زیرا تأمين غذاي كافي و سالم نه تنها تضمین­کننده سلامت افراد جامعه بلكه در عصر كنوني از ملزومات تداوم حضور در بازار‌هاي جهاني محصولات كشاورزي است.

وحیده مهدوی بیان کرد: هر آفت‌کشی پس از مصرف، زمان انتظاري تا قبل از برداشت دارد که این زمان با توجه به نوع آفتکش، شرایط اقلیمی و محصولی که روي آن استفاده شده متغیر می‌باشد. مواد غذایی صرفاً بعد از این دوره که به آن دوره کارنس گفته می‌شود براي مصرف ایمن می‌باشند و برداشت قبل از این دوره می‌تواند براي سلامتی مضر باشد. روش‌های کاهش باقیمانده سموم تنها مختص آفت‌کش‌های غیرسیستمیک و تماسی می‌باشد. در مورد آفت‌کش‌های سیستمیک هیچ روش کاهش باقیمانده‌ای پس از برداشت، بجز رعایت دوره کارنس، وجود ندارد. در این وبینار به علل وجود باقیمانده آفت‌کش‌ها در محصولات کشاورزی و مواد غذایی پرداخته می‌شود و در ادامه روش‌های خانگی و صنعتی کاهش باقیمانده سموم پس از برداشت معرفی خواهند شد.

 

 

 

 

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها